Німецькі експерти поділилися з українськими колегами підходами до акцизного права ЄС

2/27/17

Гармонізація українського законодавства у сфері акцизів із нормами ЄС – одна з передумов успішного впровадження Угоди про Асоціацію з ЄС. Німецькі експерти обговорили виклики та передумови цих змін із відповідними українськими інституціями.

21-23 лютого 2017р. у Києві в Міністерстві фінансів України пройшов черговий фаховий семінар на тему: «Наближення України до акцизного права ЄС. Оподаткування алкоголю. Оподаткування етилового алкоголю. Технології. Митне опломбування, закордонна сировина».

Учасники відмітили високу якість доповідей, гарний зворотній зв’язок та високу компетентність експертів. Є висока потреба у подальших семінарах із цього напрямку.

Семінар провели німецькі експерти Інгрід Дінкельманн-Вендле, Аня Перлеберг та Денніс Нерінг на запрошення проекту «Розбудова адміністративних потужностей в сфері державних фінансів в Україні», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини. Експерти працюють у німецькому Міністерстві фінансів, Федеральній митниці та Федеральній академії фінансів.
За три дні практичний семінар зібрав представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, Міністерства Аграрної політики України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Академії фінансового менеджменту при Мінфіні, Науково-дослідного інституту фіскальної політики та Асоціації українських виробників лакофарбової продукції.

Семінар охопив наступні питання:
• Наближення України до акцизного права ЄС;
• Допустимість інших акцизів згідно зі статтею 1 розділом 3 Директиви 2008/118 ЄС;
• Розпорядження зі сторони ЄС. Законодавство;
• Впровадження європейських правових розпоряджень в національне законодавство;
• Предмет оподаткування;
• Виробництво. Надійно замкнуті пристрої лікеро-горілчаних заводів;
• Виникнення оподаткування;
• Податковий тариф;
• Податкові знижки для маленьких лікеро-горілчаних заводів;
• Використання, звільнене від оподаткування.

Довідка: Проект «Розбудова адміністративних потужностей в сфері державних фінансів в Україні» реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.
GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити