Верифікація державних виплат

Соціальну допомогу від держави мають одержувати лише ті, хто справді цього потребує. Для того, щоб уникнути змовживань та марнотрацтва Мінфін розпочав і успішно продовжує процес верифікації державних виплат.

Процес верифікації має визначити осіб, які неправомірно і без підстав отримують державну допомогу, а також так званих «мертвих душ». Як результат, державні виплати мають бути спрямовані до груп населення, що справді їх потребують. Система має стати більш ефективною, справедливою та дієвою.

Державні виплати складають близько 40% всіх державних видатків

Загальні видатки на державні виплати (пенсії, соціальні виплати, субсидії, пільги тощо) у 2016 році складають 363 млрд. грн., або 43% всіх державних видатків бюджетів всіх рівнів. Донині в державі не існувало ефективної системи перешкоджання помилкам, шахрайствам та корупції в цій сфері.

Яким чином відбувається верифікація?


Шляхом перевірки отримувачів соціальних допомог за формальними ознаками (тільки тими, які закріплені в нормативних актах) та подальшим наданням рекомендацій розпорядникам коштів (Мінсоцполітики, Пенсійний фонд, соціальні фонди тощо) на припинення виплат тим, хто не відповідає зазначеним критеріям та зловживає на соціальній допомозі.

Що вже зроблено?


Досягнуто 1,4 млрд.грн економії у місяць
Протягом восьми місяців 2016 року, Мінфіном видані рекомендації на припинення виплат 987 тис особам на загальну суму 1,4 млрд.грн./місяць в усіх опрацьованих напрямках (пенсії, соціальні допомоги, субсидії, пільги). З них виявлено більше 350 тис. отримувачів соціальної допомоги по документам з ознаками фіктивності.

Що це дає?

- Ріст ефективності видатків на соціальну сферу якісно компенсує зростаючі державні видатки;
- У соціальній сфері зменшується поле для корупції та маніпуляцій;
- Соціальна політика стає більш справедливою — допомогу отримують тільки ті, хто справді цього потребує
- Економить державні кошти, які можна направити на додаткову допомогу тим, хто справді цього потребує
- Вперше ми створюємо систему соціального захисту з чітким механізмом розподілу, а не практикуємо розпливчастий підхід “всім потроху”.

Що далі?

До кінця 2016 планується:
— охопити формальною верифікацією понад 70% суми усіх соціальних виплат (оцінка мінімум одного критерію виплати);
— одержати для верифікації з різних джерел дані щодо 22,1 млн. унікальних реципієнтів;
— провести часткову верифікацію 22,1 млн. реципієнтів з більшістю банків та центральних та місцевих органів влади;
— без створення додаткової інфраструктури створити два канали отримання інформації щодо отримувачів соціальної допомоги – Державне казначейство України та обласні державні адміністрації;
— розробити і впровадити пілотний програмний продукт для групування та аналізу інформації.

У 2017 також планується розширити процес верифікації на інші сфери державних видатків.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити