Ліквідація податкової поліції

Ліквідація податкової міліції є одним з пріоритетів Мінфіну в рамках реформи ДФС, а також тим кроком, якого давно вимагають платники податків.

Податкова міліція з часу свого створення використовувалася як засіб тиску на бізнес, що значно ускладнювало роботу підприємств та погіршувало інвестиційний клімат в Україні. Саме тому Податкова міліція буде ліквідована, а замість неї буде створено абсолютно нова не силова, а сервісна та аналітична Служба фінансових розслідувань, яка більше не буде підпорядковуватись ДФС. Нова служба буде знаходитись в безпосередній сфері відповідальності Мінфіну, та налічуватиме до 2500 осіб, замість близько 15000 чоловік, що зараз працюють у сфері запобігання економічним злочинам. Служба фінансвових розслідувань буде формуватись з нових високоосвічених та професійних людей, яких будуть відбирати за відкритим конкурсом.

Що це дає?

- Прибирає один з головних інструментів для корупції та зловживань в ДФС
- Абсолютні інші підходи нової служби: не силові, а аналітичні підходи
- Зменшення тиску на бізнес
- Зменшення кількості фінансових злочинів
- Ріст інвестиційної привабливості України


Що вже зроблено?

Міністр фінансів О. Данилюк презентував законопроект щодо створення органу протидії фінансовим злочинам

Кабмін ухвалив законопроект щодо створення Служби фінансових розслідувань

Що далі?

Найближчим часом проект Закону буде розглянуто на Національній раді реформ та внесено на розгляд до Верховної Ради. Вже зараз ведеться робота над практичним запуском СФР.

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити