ДАНИЛЮК Олександр Олександрович

Міністр фінансів України

Отримав повну вищу освіту в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» за фахом інженер-електрик (1998 р.). Навчався в Київському інституті інвестиційного менеджменту (1995 р.), а також в Бізнес-Школі Індіанського Університету (Indiana Universty Kelly School of Business, MBA, 2001).

Кар'єра

Олександр Данилюк працював у низці інвестиційних компаніях, зокрема TEKT, “Альфа Капітал” і в американському фонді Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

Протягом трьох років, працював у міжнародній консалтинговій фірмі McKinsey & Company. До портфелю проектів входила реформа британської податкової системи та розробка стратегій і оптимізація операційного управління в енергетичних та телекомунікаційних проектах.

У 2006-2010 роки, керував інвестиційним фондом Rurik Investment в Лондоні та Люксембурзі.

Державна служба

2005 рік – економічний радник прем’єр-міністра Юрія Єханурова. Серед іншого займався приватизацією Криворіжсталі, питаннями енергетики тощо.

У 2010-2015 рр. очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ при Адміністрації президента України. McKinsey & Company розробляла стратегію Центра.

Координаційний Центр був аполітичною структурою з розробки та впровадження реформ для поліпшення інвестиційного клімату, зміцнення принципу верховенства права та розвитку відносин з Міжнародним валютним фондом. Після Революції Гідності та з підписанням Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, розробки Центру стали в нагоді для масштабної програми реформ.

У 2014 році, Олександр Данилюк обіймав посади представника президента у Кабінеті міністрів і потім Заступника Голови АП з економічних питань.

Олександр Данилюк безпосередньо брав участь у підтримці антикорупційних реформ, зокрема розробці законопроекту про Національне антикорупційне бюро, запуск Національної агенції з питань запобігання корупції та впровадження електронних декларацій.

Діяльність на посаді Міністра фінансів

Олександр Данилюк задекларував пріоритети своєї діяльності на посаді Міністра фінансів – поліпшення інвестиційної привабливості України, прозорі правила ведення бізнесу для українських підприємців та закордонних інвесторів та системна реформа державних фінансів.

Сьогоднішня програма діяльності Міністерства фінансів спрямована на реалізацію Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року. Крім того, команда Данилюка розробила Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 роки – її виконання забезпечить ефективне планування та використання коштів платників податків і якісно новий рівень надання державних послуг.

Пріоритети роботи Міністерства фінансів під керівництвом Олександра Данилюка:

• Реформа Державної фіскальної служби – перетворення з карального і контролюючого органу на сервісну службу
• Створення аналітичної Служби фінансових розслідувань замість ліквідованої податкової міліції; реформа митниці
• Удосконалення податкового законодавства
• Запровадження середньострокового бюджетного планування
• Реалізація Стратегії розвитку державних банків
• Проведення верифікації державних виплат
• Розвиток проекту «Є-Data»
• Аудиторська реформа
• Внутрішня реформа Мінфіну та перетворення відомства на драйвера реформ в інших сферах.

Погляди та публічна діяльність

Активно підтримує лібертаріанські погляди та керується ними в роботі. Дружив із відомим грузинським реформатором та лібертаріанцем Кахою Бендукідзе. Після його смерті, Данилюк став одним із засновників Центру вільної економіки імені Бендукідзе.

Володіє п’ятьма мовами: українською, російською, англійською, іспанською та французькою.

E-декларація

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити