Державні банки

Державні банки займають суттєву долю в національній банківській системі.

Вони виконують важливу стабілізаційну роль,особливо під час криз. Але невизначеність чітких цілей та завдань державних банків впливає на їх комерційний успіх,а існуюча практика попередніх років адміністративного втручання в кредитну діяльність банків все ще може становити загрозу.

Саме для вирішення питань стратегічного розвитку держбанків 18 травня 2015 року була створена спеціальна робоча група. До складу групи увійшли представники держбанків, Міністерства фінансів, Національного банку та міжнародних організацій.

Розробка стратегії державних банків здійснюється під керівництвом Міністра фінансів України Наталії Яресько. Очолив робочу групу Заступник Міністра фінансів України Артем Шевальов. Координатором призначено Радника Міністра фінансів України Юрія Блащука.

Проміжною метою групи є створення дорожньої карти розвитку державних банків загального бачення, а також визначення місії та стратегічних цілей їх розвитку.

Нова стратегія розвитку держбанків визначить, який вплив на економіку повинні мати держбанки, яку долю ринку вони повинні займати та які зміни необхідно зробити в корпоративному управлінні для збільшення їх ефективності. Також будуть окреслені основні напрямки, на яких має фокусуватись діяльність держбанків, уникаючи при цьому взаємної конкуренції, а в деяких сферах і конкуренції з приватними установами. До того ж, має бути запропонований напрямок роботи з негативно класифікованими активами, які знаходяться на балансі держбанків.

Наступним етапом має стати розробка до кінця поточного року кожним окремим держбанком своєї індивідуальної детальної дорожньої карти на подальші 5 років.


Останні оновлення по цій темі

Ви можете виділити цікаві вам фрагменти тексту, які будуть доступні по унікальному посиланню в адресній стрічці браузера.

Виділити